Dopravní výchova – praktická část na dopravním hřišti

1000031581

V pondělí 14. října se počasí umoudřilo a oba čtvrté ročníky tak mohly vyrazit na místní dopravní hřiště. Zde si žáci vyzkoušeli v rámci dopravní výchovy jízdu na kole podle předpisů pod vedením lektora dopravní výchovy pana učitele Bartoně. Ten děti nejdříve seznámil s pravidly, která platí na vozovce a s dopravními značkami na dopravním hřišti. Polovina dětí se na chvíli stala cyklisty a druhá polovina chodci. Pro mnohé z dětí bylo velmi složité sledovat všechny dopravní značky, včetně semaforů a chodců, a přitom ještě „nebrzdit“ ostatní cyklisty. Mnozí se ještě mají co učit než sami vyjedou na kolech na silnici. Na jaře pak na malé cyklisty čeká písemný test z předpisů silničního provozu a praktická jízda na dopravním hřišti. A kdo u zkoušek uspěje, obdrží Průkaz cyklisty BESIP.