Úterý a další dny na lyžáku

IMG-20250213-WA0022

Úterní ráno nás opět přivítalo slunečními paprsky, a tak jsme se po snídani vydali s úsměvem na svah. Po dopoledním rozježdění čekala odpoledne všechny poma a větší sjezdovka. Byli jsme na ně pyšní – vždyť někteří v pondělí stáli úplně poprvé na lyžích a dnes již sjeli větší kopec!

Pro snowboarďáky byl menším oříškem vlek a udržení rovnováhy na něm, ale po pár pokusech to zvládli bez problémů všichni. Ta motivace nemuset kopec šlapat, ale nechat se vyvézt, byla jednoduše veliká. Poté se zdokonalovali v technice padajících listů a oblouků.

Večer jsme zakončili návštěvou Vodního světa – vyblbli jsme se na tobogánu, vodních stezkách a odpočinuli si ve vířivce. Unaveni po celém dni jsme šli spát a těšíme se na zítřek!

Středeční odpočinkový den

Středeční den bývá každoročně odpočinkový. Dopoledne jsme se na kopci všichni zdokonalovali  - i ti nejzkušenější vylepšovali techniku a užívali si hry na lyžích. U dětí jsme slyšeli v hlase nadšení a radost z pokroku, z čehož jsme měli všichni radost.

Odpoledne jsme se vydali na procházku po malebných Karlovicích a zašli doplnit zásoby sladkostí do místního obchůdku.

Den jsme zakončili hraním deskových her a filmem Snowboarďáci, který nám připomínal naše pondělní začátky.

Zasněžený čtvrtek

Čtvrteční ráno nás mile překvapilo sněžením a moc jsme se těšili na čerstvý sněhový poprašek na svahu. Dopoledne se i začátečníci seznámili s kotvou a po několika drobných pádech přišli na to, jak udržet rovnováhu na vleku ve dvojici. Po chvilce zvládli vyjet všichni a odměnou pak byly dlouhé sjezdovky a výhledy do krajiny.

Snowboarďáci trénovali na výukovém kopci zatáčky a byl u nich vidět obrovský pokrok.

Před večeří nás čekal finálový souboj ve stolním tenise, při kterém jsme napětím ani nedýchali a poté jsme v týmech hráli stínové divadlo, u kterého všichni smíchy brečeli. Večer uzavřela slíbená rozlučková diskotéka ve stylu black and white, na kterou jsme se celý týden těšili.

Teď přejeme dobrou noc a zítra už se těšíme domů!

Jedeme domů!

Zítra nastává poslední den pobytu našeho lyžařského kurzu. Dopoledne jdeme ještě jezdit na kopec a užít si naposledy sněhu, lyží, snowboardu.

Upřímně musíme říct, že všichni udělali obrovský pokrok! Je až neskutečné, že ti, co v pondělí netušili, jak nazout lyžáky, zvládají s úsměvem a bez pádu sjet velkou sjezdovku! Děti prokázaly obrovský kus odvahy a odhodlání! Všichni překonali sami sebe a naučili se/zdokonalili se v krásném zimním sportu, který je snad bude provázet i v budoucnosti.

Po obědě se rozloučíme s Velkými Karlovicemi a s malou slzičkou v oku zamáváme letošnímu lyžařskému kurzu! Těšíme se na Vás domů, sportu zdar!

 

Fotogalerie

Další aktuality